Oto Çıkma Yedek Parça / www.otoyedek.org
Airbag

Airbag


Airbag (Hava yastığı) (Airbag, Yardımcı Koruma Sistemi/SRS), Araçlarda çarpışma anında çok hızlı biçimde açılıp bir gaz veya hava ile şişerek yolcunun yaralanmasını önleyen koruma sistemi. Standar bir hava yastığı (airbag) saniyenin 1/10'undan kısa sürede açılır, birkaç saniye sonra da sönerek yolcunun hareketini ve araçtan çıkmasını kolaylaştırır.

Hava Yastıkları, günümüzde tüm araçlar için standart donanım haline gelmiştir. Belli bir hızın üzerinde yapılan çarpışmalarda airbag sensörleri tehlikeyi algılayarak hava yastıklarını açar. Hava yastıkları tek kullanımlıktır. Tamiri mümkün olsa da, tamir edilmiş bir hava yastığının kullanılması tavsiye edilmemektedir. Firmamızda her marka ve model araca uygun hava yastıklarını bulabilirsiniz. Çıkma hava yastığı (airbag) için bizimle iletişime geçiniz.


Oto Çıkma Yedek Parçaları 2005 - 2015 © Us Yazılım  Google+'da bizi ziyaret edin  
Portal içindeki firmaların Us Yazılım ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Tüm ticari işlemleriniz, iletişim kurduğunuz firma ile aranızda olup, oluşabilecek anlaşmazlıklardan Us Yazılım sorumlu değildir.