Oto Çıkma Yedek Parça / www.otoyedek.org
Otomatik Şanzıman

Otomatik Şanzıman


Otomatik şanzıman vites dişlileri arasında otomatik geçiş yapar, bu sayede sürücü vites değiştirmeyi elle yapmak zorunda kalmaz. Birçok otomatik şanzımanda farklı pozisyonlar ve bunlarla beraber park modu vardır. Bu mod aracın ileri-geri hareket etmesini engeller. Otomatik vitesli araçlar genelde düz vitesli araçlara göre daha az verimli çalışır, yani enerji kaybı daha fazladır. Otomatik şanzımanlarda yer alan tork konvertörü ve hidrolik kumanda bu kayba sebep olan ana parçalardandır. Diğer yandan düz vitesli araçlarda bu parçaların yaptığı işleri insan kas gücüyle sağlandığından bu kayıplar olmaz. Bütün bunların yanında hızlı gelişen otomatik şanzıman teknolojisi sayesinde artık bu kayıplar minimuma inmiştir. Dolayısıyla yakıt verimi düz şanzımanlı araçlarla yaklaşmış hatta onların ötesine geçmiştir.

Çıkma otomatik şanzımanlar sizlere açılmamış ya da toplama opsiyonlarıyla sunulur. Orjinal çıkma otomatik şanzıman alırken firmamıza danışıp, profesyonel hizmet alabilirsiniz.


Oto Çıkma Yedek Parçaları 2005 - 2015 © Us Yazılım  Google+'da bizi ziyaret edin  
Portal içindeki firmaların Us Yazılım ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Tüm ticari işlemleriniz, iletişim kurduğunuz firma ile aranızda olup, oluşabilecek anlaşmazlıklardan Us Yazılım sorumlu değildir.